Myynti

Ammattitaitoinen myyntimme palvelee sinua kaikissa asumisen ja toimitilatarpeiden kysymyksissä.

Vesa-Matti Tervonen

Myyntipäällikkö, LKV
Asuntomyynti, liike- ja toimitilat
p. 050 343 8857
vesa-matti.tervonen@temotek.fi
LinkedIn

Jari Alaiso

Myyntipäällikkö, LKV
Asuntomyynti, liike- ja toimitilat
p. 045 648 5391
jari.alaiso@temotek.fi

Rakentamispalvelut

Temotek on kiinteistökehityksen asiantuntija ja osaava kumppani liike- ja toimitilarakentamiseen. Rakennusurakat toteutamme aina laadukkaasti ja kilpailukykyisesti.

Antti Kamutta

Tuotantojohtaja
p. 050 357 7017
antti.kamutta@temotek.fi

Kimmo Liisanantti

Hankekehityspäällikkö
p. 040 532 2385
kimmo.liisanantti@temotek.fi

Janne Willman

Yksikönjohtaja, Pääkaupunkiseutu
p. 050 434 4688
janne.willman@temotek.fi

Harri Tourunen

Työpäällikkö, Pääkaupunkiseutu
p. 050 357 7014
harri.tourunen@temotek.fi

Tommy Öhman

Hankekehityspäällikkö, Pääkaupunkiseutu
p. 043 824 5114
tommy.ohman@temotek.fi

Petri Rautiainen

Hankintapäällikkö, Oulu
p. 040 513 7114
petri.rautiainen@temotek.fi

Maria-Liisa Sammatti

Hankintapäällikkö, Pääkaupunkiseutu
p. 050 439 4040
maria-liisa.sammatti@temotek.fi

Jouko Siira

Kustannuslaskija, Pääkaupunkiseutu
p. 050 592 1524
jouko.siira@temotek.fi

Riitta Kaipainen

Hankintainsinööri, Oulu
p. 050 472 3230
riitta.kaipainen@temotek.fi

Mauri Pätsi

Projekti-insinööri / hankintainsinööri, Pääkaupunkiseutu
p. 050 357 7011
mauri.patsi@temotek.fi

Juha Saalasti

Hankintainsinööri, Oulu
p. 050 505 5697
juha.saalasti@temotek.fi

Riitta Erkkilä

RS-asiamies
p. 050 525 0746
riitta.erkkila@temotek.fi

Antti Löfbacka

Projektipäällikkö
Asuntotuotanto, Oulu
p. 050 577 4626
antti.lofbacka@temotek.fi

Laura Hongisto

Projekti-insinööri, Oulu
p. 050 339 8635
laura.hongisto@temotek.fi

Mikko Röytiö

Projektipäällikkö
Asuntotuotanto, Oulu
p. 050 357 7000
mikko.roytio@temotek.fi

Ville Takalo

Projektipäällikkö, Oulu
p. 050 431 0740
ville.takalo@temotek.fi

Nele Läne

Projektiassistentti, Pääkaupunkiseutu
p. 050 595 1560
nele.lane@temotek.fi

Jaakko Piippo

Takuutyönjohtaja, Oulu
p. 050 472 5487
jaakko.piippo@temotek.fi

Tero Litmanen

Takuutyönjohtaja, Pääkaupunkiseutu
p. 050 436 5349
tero.litmanen@temotek.fi / takuutyot.etelasuomi@temotek.fi

Taru Vihne

Muutostyövastaava, Pääkaupunkiseutu
p. 050 344 9718
taru.vihne@temotek.fi

Temotek Palvelut Oy

Temotek Palvelut Oy on tilojen muutos- ja korjausrakentamisen kokenut ammattilainen. Yritys palvelee asiakkaita Oulun ympäristössä oman, osaavan henkilökunnan voimin. Ota rohkeasti yhteyttä ja pyydä meidät vaikka käymään, kun mielesi päällä ovat tilamuutokset tai kiinteistöjen korjausrakentaminen!

Taisto Junttila

Palvelupäällikkö
p. 040 521 1355
taisto.junttila@temotek.fi

Hemmo Holappa

Työpäällikkö
p. 050 477 1726
hemmo.holappa@temotek.fi

Jarmo Klytseroff

Key Account Manager
p.050 357 7016
jarmo.klytseroff@temotek.fi

Santeri Toivanen

Liiketoiminnan kehittäjä
p. 050 357 7015
santeri.toivanen@temotek.fi

Tomi Kaisanlahti

Työnjohtaja
p. 050 353 0933
tomi.kaisanlahti@temotek.fi

Harri Korva

Työnjohtaja
p. 050 577 6242
harri.korva@temotek.fi

Anne Huhtala

Työnjohtaja
p. 050 411 5110
anne.huhtala@temotek.fi

Hallinto ja toimisto

Myös yhteinen sähköpostilaatikkomme palvelee sinua:
info@temotek.fi

Seppo Klemettilä

Toimitusjohtaja
p. 040 703 4000
seppo.klemettila@temotek.fi

Ari Kynsilehto

Talouspäällikkö
p. 040 585 5687
ari.kynsilehto@temotek.fi
LinkedIn

Jaana Uitto

Pääkirjanpitäjä / Controller
p. 050 528 4582
jaana.uitto@temotek.fi

Sari Toivanen

Toimistopäällikkö
p. 050 357 7010
sari.toivanen@temotek.fi
LinkedIn

Jenna Pasma

Taloushallinto
p. 050 357 7006
jenna.pasma@temotek.fi

Henri Kaikkonen

HR-asiantuntija / palkkahallinto
p. 040 764 8422
henri.kaikkonen@temotek.fi

Anna Holopainen

Taloussihteeri
p. 050 378 5331
anna.holopainen@temotek.fi

Auli Moilanen

Toimistosihteeri
p. 050 479 4027
auli.moilanen@temotek.fi

Laura Pesonen

Kehitysinsinööri
p. 050 357 7001
laura.pesonen@temotek.fi

Sofia Husso

Markkinointipäällikkö
p. 050 505 8708
sofia.husso@temotek.fi
LinkedIn

Laskutustiedot

Käytäthän seuraavia laskutustietoja. Huomaa erityisesti, että paperilaskuja ei tule toimittaa toimistojen tai työmaiden posti-/käyntiosoitteisiin.

Temotek Oy

Y-tunnus 1011395-7
Verkkolaskuosoite (ovt-tunnus): 003710113957
Välittäjätunnus: 003703575029
Verkkolaskuvälittäjä: CGI Suomi Oy

Paperilaskut toimitetaan osoitteeseen:
Temotek Oy
PL 580
00074 CGI

Myynti- ja ostoreskontraan liittyvissä asioissa soita numeroon: 020 743 6950.

Temotekin laskutusosoitteeseen toimitetaan vain alkuperäiset laskut liitteineen. Kaikki muu aineisto toimitetaan osoitteella: Temotek Oy, Tutkijantie 4, 90590 Oulu

Temotek Palvelut Oy

Huomioithan muuttuneet laskutustietomme 24.1.2022 alkaen. Emme enää vastaanota paperilaskuja.

Nimi: Temotek Palvelut Oy
Y-tunnus: 2162233-5
Verkkolaskuosoite: 003721622335
Operaattori: Pagero
Operaattoritunnus: 003723609900 tai PAGERO

Jos et pysty lähettämään verkkolaskua, voit lähettää PDF-laskun osoitteeseen admicom@xbs-salo.com. Yhdessä sähköpostissa voi olla vain yhden laskun tiedot yhdessä PDF-tiedostossa, joten laskun mahdolliset liitteet tulee skannata samaan PDF-tiedostoon laskun jatkosivuiksi.

Huomioithan, että PDF-laskussakin tulee olla paperilaskun osoitetiedot. Paperilaskun osoite on:
Temotek Palvelut Oy
OVT 003721622335
PL 908
02066 DOCUSCAN

Teillä on myös mahdollisuus lähettää veloituksetta laskunne Pageron portaalin kautta: https://www.pagero.fi/project-pages/admicom/. Mahdollinen koontilaskutus tulee purkaa.

Myynti- ja ostoreskontraan liittyvissä asioissa soita numeroon: 020 743 6950.

Maksumuistutukset, tiedotteet ja muu posti lähetetään edelleen postiosoitteeseemme: Temotek Palvelut Oy, Tutkijantie 4, 90590 Oulu

Käyntiosoitteet

Tervetuloa käymään meillä! Vallitsevasta koronatilanteesta johtuen toivomme, että sovit vierailusi etukäteen.

Temotek Oy

Pääkonttori, Oulu
Postiosoite: Tutkijantie 4, 90590 OULU
Käyntiosoite; Tutkijantie 2-4, 90590 OULU

Pääkaupunkiseutu
Plaza Forte, Äyritie 12 C, 01510 VANTAA

Temotek Palvelut Oy

Postiosoite: Tutkijantie 4, 90590 OULU
Käyntiosoite: Tutkijantie 2-4, 90590 OULU

Ota yhteyttä

Etkö löytänyt sopivaa yhteystietoa tai henkilöä? Lähesty meitä oheisella lomakkeella! Myös yleinen sähköpostimme palvelee osoitteessa info@temotek.fi ja sieltä viestit ohjataan aina asiaa hoitavalle henkilölle. Voit tiedustella tässä listaamattomien henkilöiden puhelinnumeroita soittamalla numeroon p. 020 743 6950.

Ota yhteyttä yleinen